Hakkımızda

Hakkımızda

Yeşil Fırın, bir hayalin gerçeğe dönüşme öyküsü… Temelinde ise çok çalışmak yatıyor.

Yeşil Fırın’ın öyküsü, kurucumuz Faruk Korkmaz nam-ı diğer Faruk Usta’nın dede mesleği değirmencilikten gördüklerini kardeşleri ile birlikte yufka ve kadayıf ustalığına yansıtmasıyla ve bu alanda ünlenmesi ile başladı. Yıllarını bu sektöre veren Faruk Usta’nın hayallerini süsleyen düşünce, fırın ve pasta ürünlerini doğal ve katkısız yöntemlerle üretebileceği kendi işini kurmaktı. 2016 yılında bölgenin en gözde pastanelerinden birisinde yaş pasta ve kuru pasta ustası olarak çalışırken, hayallerini gerçekleştirmek üzere bir adım attı ve kendi işini kurmak üzere ayrıldı. Faruk Usta tecrübe ve enerjisine, güler yüzünü ve misafirperverliğini katarak Yeşil Fırın’ı hayata geçirdi, misafirlerine en güzel ve taze ürünleri ikram ederek hem gönüllerine hem de ağız tatlarına hitap etti.

Faruk Usta yola çıkarken benimsediği ve markanın ismine de yansıttığı doğal ve katkısız üretim gayreti ile yüzde 100 müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinerek ilerledi. Ürün fiyat politikası her zaman müşteriden yana oldu ve sektörde en doğru fiyat kalite endeksini yakaladı ve 8 yıl gibi kısa bir sürede örneğine az rastlanır bir başarıya ulaştı.

Yeşil Fırın’da satışa sunulan ürünler kendi imalatımız. Hayallerimizin sınırı yok, sürekli yeni ürün geliştiriyor, ürünlerimizi günlük taze ve standart lezzette sunuyoruz. Yeşil Fırın bugün 700’ü aşan personel kadrosu ile Avrupa’nın en büyük butik pastanesi olarak yolunda emin adımlarla ilerliyor…

Hedefimiz

Yeşil Fırın olarak hedeflerimizin başında üretimin sürekliliğini sağlamak, en az 10.000 m2 üretim tesisi kurmak, mevcut 2 şubemizden hariç Adana başta olmak üzere çevre illerde şubeler açmak için çalışmalara başlamak. E-Ticaret ile tüm Türkiye’ye ve yurt dışına ürün tedarik etmek. Paket servisi ortalama 45 dakika içerisinde müşterilerimize ulaştırmak, mağazalarımızda ürünlere en hızlı şeklide ulaşmanızı ve daha keyifli alışveriş yapmanızı sağlamak, Cepte yeşil uygulamasını kullanımını arttırarak, sürekli müşterilerimize daha fazla özel puan kazanımları ve indirimler yapabilmek geliyor.

“Allah’ın da yardımı ile işimi sürekli geliştirerek daha çok kişiye istihdam sağlamak ve herkesin uygun fiyata kaliteli ürünlere ulaşabilmesini sağlamak istiyorum. Ve bu doğrultuda durmadan çalışıyorum.”

Faruk Korkmaz (Yeşil Fırın Kurucusu)

Vizyon:

Adımız gibi doğal, sloganımız gibi lezzetli ve kaliteli ürünlere, herkesin doğru fiyatla ulaşabilmesini sağlamak.

Misyon:

Tüm ürünlerimizi doğal ve en az katkı malzemeleri kullanarak, en güzel ve taze ürünler üretmek.

Sürekli yeni ürünler geliştirmek.

Ürünlerimizi taze ve standart lezzetlerde sunmak.

Üretim kapasitesini sürekli artırarak çok daha fazla istihdam sağlamak.

Fiyat politikamızı her zaman müşterinde yana belirlemek.

Hedef:

2024 yılı hedefimiz;

En az 10.000 m2 üretim tesisi kurmak.

Paket servis ağımızı güçlendirerek ortalama 45 dakika içerisinde servis imkanı sağlamak.

E-ticaret ile tüm Türkiye’ye ürün tedarik etmek.

Mağazalarımızda ürünlere en hızlı şeklide ulaşmanızı ve daha keyifli alışveriş yapmanızı sağlamak için gerekli altyapıları oluşturmak.

Mevcut 2 şubenin üzerine Adana da başta olmak üzere çevre illerde şubeler açmak için çalışmalara başlamak.

İstihdam sayımızı her geçen gün arttırmak.

Cepte yeşil uygulamasını kullanımını arttırarak, sürekli müşterilerimize daha fazla özel puan kazanımları ve indirimler yapabilmek.

Amaç:

“Allah’ın da yardımı ile işlerimizi sürekli geliştirerek daha çok kişiye istihdam sağlamak ve herkesin uygun fiyata kaliteli ürünlere ulaşabilmesini sağlamak ve bu doğrultuda durmadan çalışmak.”

Çalışma Prensibimiz: